Yorumlar

QNB Finansbank

QNB Finansbank

Çalışma Koşulları ve Ortamı

Qnb Finansbank Kristal Kule'de çalışma koşulları oldukça rahat. 8.30-17.30 arası çalışma saatlerinde 12.00-13.30 arası seçtiğiniz 60 dakikada şirket tarafından yemekhanede servis edilen öğle yemeğinizi yiyebilirsiniz. Bunun dışında sigara kullanımı vb. durumlarda 10'ar dakikalık molalarınız normal karşılanır. Ayrıca kulede lostra-terzi-kuaför gibi ihtiyaçlarınızı karşılamanız için uygun ücretle hizmetler verilmektedir. Bunun yanında gıda ihtiyaçlarınızı karşılamanız için Hub Cafe ve Migros gibi markalar bulunmaktadır.


ARÇELİK A.Ş.

ARÇELİK A.Ş.

Mülakat

Arçelik benim üçüncü mülakat deneyimimdi. Sizinle mülakat yapan insan kaynakları sorumlusunun ne kadar önemli olduğunu anladığım yer de Arçelikti diyebilirim. Daha önce mülakata gittiğim yerlerde beni o kadar kötü yönlendirdiler ki kendimi istediğim kadar iyi ifade edemedim. Tabiki belli bir kendini ifade edebilme yetisi gerekiyor insanda anca bunu en iyi şekilde açığa vurabilmek, karşınızdaki insanın sizi sorularıyla nasıl yönlendirdiğine de doğrudan bağlı. Arçelikteki ilk görüşmemde benle görüşen HRBP bu konuda gerçekten çok profesyoneldi. İlk görüşmem olumlu sonuçlandı ve beni ikinci görüşme için tekrar çağırdılar. Bu sefer ekiple görüşme yaptım. İkinci görüşmeye giderken üzerimde ekstra bir gerginlik vardı tabi çünkü ekip mülakatı ve case study aynı gündü. Case Studyleri kesinlikle zor özellikle benim gibi psikoloji majorı olan biri için. Bu iki aşamadan sonra aynı gün beni yöneticiyle görüştürüceklerini söylediler. Tabiki zihinsel yorgunluk çok büyüktü üstümde. Yönetici görüşmesiyle birlikte otalde 5saatim arçelikte geçti ikinci görüşme günümde. Fiziksel koşullar çok uygun değildi yani :) Onay sürecim yaklaşık 25 gün sürdü ve sonra teklif için arandım. Tüm bu süreç biraz stresliydi benim için ama kabul edilmeseydim bile mülakat deneyimi olarak benim için çok önemliydi.


UNILEVER

UNILEVER

İş Başvurusu

Unilever iş başvurusu için son aşaması dışında bütün aşamalarını online sürdürüyor. En hızlı geri dönüş yapan şirketlerden birisidir. İlk önce size bir oyun gönderiliyor. Bu oyunda karakter analizi yapılıyor. Hemen ardından video chat aracılığı ile sorulan sorulara kendinizi videoya çekerek cevap vermeniz isteniyor. Son aşamada Unilever'e davet ediliyorsunuz ve tüm gün süren etkinliklere katılıyorsunuz. Başarılı olursanız iş teklifi alıyorsunuz.


PwC Türkiye

PwC Türkiye

İş Başvurusu

Öncelikle 8 kişiden oluşan bir grup mülakatına davet ediliyorsunuz. Bu mülakat yaklaşık 3 saat sürüyor. Mülakatın içeriği kendini tanıtma, case analizi ve ingilizce kompozisyon yazma kısmı olmak üzere üçe ayrılıyor. Kendini tanıtma bölümü cv üzerinden kendini tanıtmak ile geçiyor. Case bölümünde bir şirketin finans tablosundaki hatalar üzerine bir grup çalışması yapılması bekleniyor. İngilizce bölümünde ise size verilen bir konu hakkında ingilizce bir yazı yazmanız bekleniyor. Bu aşamada başarılı olduktan sonra bireysel iş görüşmesine davet ediliyorsunuz. Başarılı olursanız iş teklif ediliyor.


ERNST & YOUNG

ERNST & YOUNG

İş Başvurusu

Öncelikle ingilizce ve genel yetenek sınavına davet ediliyorsunuz. Genel yetenek sınavı iq ölçmeye yönelik sorular içeriyor. Sınavı geçtikten sonra manager görüşmesine davet ediliyorsunuz. Aynı gün içerisinde veya daha sonraki bir gün için teknik sınava çağırılıyorsunuz. Kurumsal finansman bölümü için teknik sınavda terimlerin ingilizce karşılıkları ve finans soruları ile karşılaşıyorsunuz. Kurumsal finansman bölümü altında departmanlar bulundurduğu için seçtiğiniz departmana göre o departmanın manageri ile de ekstra görüşmeniz istenebiliniyor. Bütün bu aşamaları başarılı bir şekilde tamamladığınızda partner görüşmesine davet ediliyorsunuz ve yine başarılı olursanız iş teklifinde bulunuyorlar.


Deloitte Türkiye

Deloitte Türkiye

Danışmanlık Stajı

Geçirdiğim staj döneminde şirketten ve çalışanlarından çok şey öğrendim. Danışmanlık alanında çalışmak isteyenler için gerçekten değerli bir deneyim olacağını düşünüyorum. Projelere birebir dahil olma fırsatı buluyorsunuz ve hemen hemen bir çalışan kadar projeye katkı sağlamış oluyorsunuz.


Eczacıbaşı Yapı Gereçleri

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri

Kariyer Test Sürüşü Stajı

Staja kabul aşamaları biraz uğraştırıcı ve zor olsa da, kaliteli zaman geçirebileceğiniz kendinizi geliştireceğiniz bir proje stajı oluyor. Ofis ve çalışma ortamı keyifli.


PEGASUS

PEGASUS

Pegasus Staj Yorumu

Çalışma ortamı bakımından çok rahat bir kurum. İnsanlar çok sıcakkanlı ve yardımseverler.