Yorumlar

UNILEVER

UNILEVER

İş Başvurusu

Unilever iş başvurusu için son aşaması dışında bütün aşamalarını online sürdürüyor. En hızlı geri dönüş yapan şirketlerden birisidir. İlk önce size bir oyun gönderiliyor. Bu oyunda karakter analizi yapılıyor. Hemen ardından video chat aracılığı ile sorulan sorulara kendinizi videoya çekerek cevap vermeniz isteniyor. Son aşamada Unilever'e davet ediliyorsunuz ve tüm gün süren etkinliklere katılıyorsunuz. Başarılı olursanız iş teklifi alıyorsunuz.


PwC Türkiye

PwC Türkiye

İş Başvurusu

Öncelikle 8 kişiden oluşan bir grup mülakatına davet ediliyorsunuz. Bu mülakat yaklaşık 3 saat sürüyor. Mülakatın içeriği kendini tanıtma, case analizi ve ingilizce kompozisyon yazma kısmı olmak üzere üçe ayrılıyor. Kendini tanıtma bölümü cv üzerinden kendini tanıtmak ile geçiyor. Case bölümünde bir şirketin finans tablosundaki hatalar üzerine bir grup çalışması yapılması bekleniyor. İngilizce bölümünde ise size verilen bir konu hakkında ingilizce bir yazı yazmanız bekleniyor. Bu aşamada başarılı olduktan sonra bireysel iş görüşmesine davet ediliyorsunuz. Başarılı olursanız iş teklif ediliyor.


ERNST & YOUNG

ERNST & YOUNG

İş Başvurusu

Öncelikle ingilizce ve genel yetenek sınavına davet ediliyorsunuz. Genel yetenek sınavı iq ölçmeye yönelik sorular içeriyor. Sınavı geçtikten sonra manager görüşmesine davet ediliyorsunuz. Aynı gün içerisinde veya daha sonraki bir gün için teknik sınava çağırılıyorsunuz. Kurumsal finansman bölümü için teknik sınavda terimlerin ingilizce karşılıkları ve finans soruları ile karşılaşıyorsunuz. Kurumsal finansman bölümü altında departmanlar bulundurduğu için seçtiğiniz departmana göre o departmanın manageri ile de ekstra görüşmeniz istenebiliniyor. Bütün bu aşamaları başarılı bir şekilde tamamladığınızda partner görüşmesine davet ediliyorsunuz ve yine başarılı olursanız iş teklifinde bulunuyorlar.


Deloitte Türkiye

Deloitte Türkiye

Danışmanlık Stajı

Geçirdiğim staj döneminde şirketten ve çalışanlarından çok şey öğrendim. Danışmanlık alanında çalışmak isteyenler için gerçekten değerli bir deneyim olacağını düşünüyorum. Projelere birebir dahil olma fırsatı buluyorsunuz ve hemen hemen bir çalışan kadar projeye katkı sağlamış oluyorsunuz.


Eczacıbaşı Yapı Gereçleri

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri

Kariyer Test Sürüşü Stajı

Staja kabul aşamaları biraz uğraştırıcı ve zor olsa da, kaliteli zaman geçirebileceğiniz kendinizi geliştireceğiniz bir proje stajı oluyor. Ofis ve çalışma ortamı keyifli.


PEGASUS

PEGASUS

Pegasus Staj Yorumu

Çalışma ortamı bakımından çok rahat bir kurum. İnsanlar çok sıcakkanlı ve yardımseverler.


COCA-COLA

COCA-COLA

Coca-Cola Ambassadors Program

Tek kelimeyle harikaydı. Çalışanlar, teamwork ve genel havası itibariyle motive edici. Mülakat ve kabul aşamaları biraz zorlu bir süreç. Fakat kesinlikle değiyor. Üstelik, ilerleyen başvurularınızda birçok kapı açıyor.


Essance Istanbul

Essance Istanbul

Yaz Staji

Universitenin ilk senesinde kisa bir sure yapmis olsam da tum stajlarim arasinda en cok sey ogrendigim yer. Ortami, insanlari ve enerjisi harika butik bir halkla iliskiler ajansi. L\'Oreal, MARS Cinema Group, Kimberly Clark gibi buyuk firmalara musteri portfoylerinde yer veriyorlar.