Kullanıcı Sözleşmesi

Kariyerx Servisleri Kullanım Koşulları

Kariyerx.net, ziyaretçi ve üyelerine şirketler hakkında maaş, mülakat, çalışma olanakları ve koşulları hakkında bilgiler içeren servisleri; http://www.kariyerx.net (Site)  resmi websitesi üzerinden, bilgisayar, tablet ve mobil cihazınızdan hizmet olarak veriri. Site adresini ziyaret ettiğinizde bu sayfayı da ziyaret ettiğiniz kabul edilir.

Aşağıdaki koşullar, Kariyerx genel ve kanuni sorumluluklarını içerir. Sitemizi kullandığınızda ve üye olduğunuzda bu koşulları kabul etmiş olursunuz. Bu sebeple sitemizi kullanmadan ve üye olmadan önce lütfen aşağıda yazılı maddeleri dikkatli bir şekilde okuyunuz. Eğer aşağıda belirtilen şartları kısmen ve/veya tamamen kabul etmiyorsanız, Kariyerx.net’i herhangi bir amaçla kullanmayınız.

Kariyerx.net, bu sayfalarda belirtilen genel koşulları dilediği zaman ve şekilde değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

Kariyerx.net, kullanım şartları; site ile ilgili genel kuralları ve yasal sorumlulukları içermekte olup Gizlilik Prensipleri ve Üyelik Koşulları başlıklı metin ile bir bütün teşkil eder ve tamamı “Sözleşme” olarak anılır. Üye, işleme devam etmeden önce işbu Kullanım Şartları ile Gizlilik Prensipleri ve Üyelik Koşullarını dikkatle okumalıdır. Siteyi ziyaret eden “Ziyaretçi” veya üyelik işlemlerini doldurmuş “Üye” de “Kullanıcı” olarak anılacaktır. Kullanıcı tanımı hem Ziyaretçi hem de Üye’ler için geçerlidir. Kullanıcıların siteyi kullanmaya başladıkları an, bu şartları peşinen kabul ettiği anlamına gelmektedir.

1. Kariyerx Hesabınız

Servisleri kullanmak (ve üye olmak) için site üzerinde bir hesap (“Hesap”) açmanız gerekmektedir.

1.Uygunluk. Bu servisi kullanarak Üye, a) verdiğiniz tüm kayıt bilgilerinin doğru ve güvenilir olduğunu; b) her daim bilginin doğruluğunu sağlayacağınızı; c) kayıt sırasında 18 yaşında veya daha büyük olduğunuzu ve d) bu servisi kullanımınızın üçüncü şahıslara karşı sorumluluklarınızı ve hukuki yaptırımlarınızı etkilemediğini taahhüd eder. Üye olabilmek için, i) mevcut /daha önceki maaş bilginiz (“Maaş”) veya ii) mevcut/ daha önceki işveren kurum hakkında yorum (“Şirket Yorumu”) veya iii)mevcut /daha önceki mülakat tecrübeniz hakkında yorum(“Mülakat Yorumu”) iletmeniz gerekmektedir. Hesabınız, sunduğunuz bilgilerin kasti olarak hatalı, muhtel, uygunsuz olduğu tespit edilirse uyarılmaksızın Site yönetimi tarafından sonlandırılabilir.

2.Şifre. Üye olduğunuz zaman sizden Hesabı’nızla beraber bir şifre belirlemeniz istenecektir. Şifrenizin güvenliğinden tamamı ile siz sorumlusunuz. Hiç bir zaman başka Üye’mizin hesabını veya şifresini kullanmayacağını taahhüt eder; kendi hesabınıza veya şifrenize yetkisiz erişimden şüphe ettiğiniz an tarafımıza ileteceğinizi kabul edersiniz. Hesabınızla ilgili her ve tüm kullanımlardan siz sorumlusunuzdur.

3.Fesih ve Koşulları. Bu Sözleşme’nin tüm koşulları (a) Servisleri kullanan Ziyaretçi (b) üyeliği süresince tüm Kullanıcı’lar için yürürlükte ve geçerlidir. İstediğiniz zaman sebep göstermeye gerek bile kalmadan Hesap’ınızı silebilir ve üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz. Hiçbir şüpheye maal vermemek için açıklamak isteriz ki eğer Hesap’ınızı kapatıp yine de Servisleri Ziyaretçi olarak kullanmaya devam ederseniz, bu Sözleşme’nin tüm maddeleri halen geçerlidir. Kariyerx tek taraflı olarak işbu Sözleşme’yi sonlandırdığında dilediğiniz zaman yeni bir üyelik için başvurup ve yeni bir Maaş, Şirket Yorumu veya Mülakat Yorumu ekleyerek Üye olabilirsiniz. Kariyerx üyeliğinizi sebep göstermeden sonlandırabilir, Servis kullanımınızı durdurabilir. Sözleşme’nin feshi durumunda Kariyerx sunucularında, veri tabanında bulunan Hesap bilgileriniz silinebilir. Hesap’ınızın kapatılması ve bilgilerinizin veri tabanından silinmesi ile ilgili Kariyerx’in size veya üçüncü herhangi bir şahsı karşı sorumluluğu bulunmamaktadır.

2. Sahiplik; Servis Kullanımı

1.Kullanıcı Beyanı. Üye’nin, Site üzerine “yüklediği” hiçbir bilgi ve belgede Kariyerx’in mülkiyet hakkı yoktur; fakat Servisleri kullandırabilmek için sunulan İçerik’in aşağıda belirtilen bazı kullanım haklarını Kariyerx’in kullanımına verdiğini kabul ve beyan eder. Karşılığında, Kariyerx’te Üye’lere Site üzerinde işbu Sözleşme’nin 2.2 maddesinde belirtilen kullanım haklarını sunar. İçerik’in bize kısıtsız, süresiz, münhasır olmayan, bedelsiz ve telif ücretsiz sunulmasını ve bu İçerik’i kullanma, kopyalama, gösterme, işleme ve olası diğer mecralarda sunma hakkını verdiğinizi işbu Sözleşme ile kabul ve beyan edersiniz. Sunduğunuz İçerik’e dair şahsınıza veya üçüncül şahıslara bir bedel ödenmeyecektir. İşbu nedenle sadece paylaşmaktan emin olduğunuz İçerik’i Site’de kullandığınızı işbu Sözleşme ile beyan edersiniz.

2.Kariyerx İçerik. Bu Servisler bizim ve lisans hakkı veren (“Kariyerx İçerik”) içerikleri barındırmaktadır. Kariyerx ve lisansörlerimiz (tüm kullanıcılar dahil) Kariyerx İçerik’inin mülkiyet haklarının sahibi olarak muhafaza eder ve tabi ki Kariyerx’te Servisler’in tüm mülkiyet haklarının sahibi olarak bu içerikleri muhafaza eder. İşbu Sözleşme’ye konu olan size Site’nin Kullanıcı’sı olarak Kariyerx İçerik’ini sadece Servislerden yararlanabilmek için kendi şahsi kullanımınız için indirme, görüntüleme, kopyalama ve basma hakkını limitli, geri alınabilir yetki ile vermekteyiz.

3. Yabancı Şahıslar ve Diğer Kullanıcılar

1.Servisler – Sahiplik ve Yetkinlik Sınırları. Kullanıcı, Servislerin tüm fikri haklarının ( Kullanıcılar tarafından sunulan İçerik hariç) Kariyerx’e ait olduğunu kabul ve beyan eder. İşbu nedenle a) Servisleri veya Kariyerx İçerik’ini kopyalama, değiştirme, basma, dönüştürme, dağıtma, aleni surette görüntüleme, kiralama veya satma vb. işlemlere tabi tutmayacağını kabul ve beyan eder. “İçerik” yazar tarafından yaratılan herhangi Maaş, Şirket Yorumu, Mülakat Yorumu, görüş, mesaj, text dosyası, resim vb. bilgileri tanımlamaktadır.
 

2.Kariyerx İçerik. Servisler aracılığı ile sizlerin gözlemine diğer kullanıcıların, reklamcıların ve yabancı şahısların İçerik’leri sunulmuştur. (a) işbu sözleşme ile kabul ve beyan edersiniz ki Kariyerx sunulan bu içeriklerden, reklamcıların sunduğu bilgilerden ve diğer Üye’lerin sunduğu Maaş, Şirket Yorumu veya Mülakat Yorumu’ndan sorumlu değildir. (b) Kariyerx ayrıca bu içeriklerin doğruluğunu, güvenirliğini, kalitesini ve uygunluğunu garanti etmez. Herhangi bir yanlış anlaşılmaya maal vermemek için belirtmek isteriz ki Kariyerx doğru olmayan, hukuki olmayan, yanıltıcı veya gerçekçi olmayan bu içeriklerden dolayı Kullanıcılara, reklamcılara veya herhangi üçüncü bir şahsa karşı sorumlu değildir.

3.Sorumluluklar  Servisler vasıtasıyla ilişki kurduğunuz diğer Üye’ler veya reklamcılar ile girdiğiniz herhangi bir ilişki – ödeme, tahsilat, teslimat, görüşme, sözleşme vb. tamamı ile sizin ve karşı tarafın arasındadır. Kariyerx bu kurulan ilişki ve sonuçlarından sorumlu değildir. Taraflar arasında oluşabilecek herhangi bir problem veya hukuki sorunda Kariyerx’in problemi çözmek üzere hiçbir sorumluluğu ve yaptırımı bulunmamaktadır.

4. Uygun Kullanım ve İletişim

Yalnızca siz, Hesap’ınız aracılığı ile Servisler’ler üzerinde sunduğunuz herhangi ve tüm İçerik’ten ve diğer Üye’ler ile iletişimden sorumlusunuz.

1. Yasak İçerik.  Üye, Site’ye Yasak İçerik yüklemeyeceğini veya herhangi Yasak İçerik’li bir bilgiyi Servisler’de kullanmayacağını kabul ve beyan eder. “Yasak İçerik” (i) bir şahıs veya bir gruba karşılık ırkçılık, bağnazlık, kin veya fiziksel zararı destekleyen veya pornografik olan içerikleri; (ii) işe yaramayan, toplu e-posta gönderimlerini (iii) telif hakkına sahip içerikli bilgilerin başkaları tarafından kullanımını destekleyen, kopyalayan kişiler ve bu kişlerin korsan programlar aracılığı ile bu bu bilgleri çalması, dağıtması veya Site üzerinden göstermesi (iv) onsekiz (18) yaşından küçück bir kişinin vahşi veya uygunsuz görüntülerinin sergilenmesi veya on sekiz (18) yaşından küçük bir kişinin bilgilerinin ifşa edilmesi (v) kanunsuz aktivititeler ile ilgili eğitici bilgilerin verilmesi örneğin: kanunsuz silah yapımı ve satışı, bir kişinin özel haklarının ihlal edilmesi, bilgisayar virüsleri üretilmesi ve dağıtılması, zararlı bilgisayar kodlarının üretilmesi ve dağıtılması vb. (vi) diğer Üye’ler tarafından gizli şifrelerin veya kişisel bilgilerin ticari veya kanunsuz şekilde paylaşılması (vii) virus, truva atı, bozuk kodlar, yozlaşmış dosyalar vb yazılımlar (viii) üçüncü şahıslar hakkında sözleşmelerini ihal edici gizli bilgilerin yayınlanması vb. işbu sözleşmeyi ihlal edici bilgileri içeren verilere denir.

2. Sunduğunuz İçeriğin Sahipliği. Üye, beyan ve garanti eder ki: (a) Servisler’de sunduğunuz içeriğin sahibisinizdir (b) sunduğunuz İçerik gizlilik haklarına, tanıtım haklarına, telif haklarına veya diğer kişilerin haklarına aykırı değildir (c) İçerik sağlayarak gizlilik antlaşmasına aykırı hareket etmemektesinizdir (d) Maaş, Şirket Yorumu ve Mülakat Yorumu’nda sunduğunuz bilgiler doğrudur (e) önceki, mevcut ve potansiyel işyeriniz veya işveren hakkında verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksizdir.

3. Kariyerx Uygulaması.  Gizlilik Politikamıza göre ihlal ettiğiniz herhangi bir Servis kullanımı durumunda kullanım haklarınız sonlandırabilir veya belirsiz süre ile dondurabiliriz. Kariyerx işbu Sözleşme’yi ihlal edebilecek, Yasaklı İçerik olduğunu tespit ettiği veya herhangi bir Kullanıcı veya üçüncü şahsı tehdit edebilecek, zarar verebilecek herhangi İçerik’i incelemek veya silmek hakkına sahiptir. Kariyerx olarak bu koşulları veya Sözleşme’nin herhangi bir koşulunu ihlal edebilecek Üye’lere karşı yasal önlem alma hakkını saklı tutar. Bu yasal önlem kapsamına üyeliğinizi iptal etmek ve Hesap bilgilerinizi silmek, sunduğunuz İçerik’i silmek, sizi yetkili makamlara bildirmek, hakkınızda gerekli yasal işlemleri başlatmak dahildir. Sunulan İçerik’in kopyasını almak tüm maliyetleri ile Üye’nin kendisine aittir.

4. Kanuni Uygulama.  Üye, Servis kullanımında ilgili tüm hukuki ve kanunu kurallara, yaptırımlara uygun hareket edeceğini kabul ve beyan eder. Servisler sadece Üye’lerin kişisel kullanımları içindir. Ticari reklamlar, iştari linkler ve diğer herhangi bir tahrik içeren bilgiler İçerik’inizden gerekirse bilgi verilmeden derhal kaldırılacaktır, üyeliğiniz iptal edilebilecektir. Üye, Siteyi kullanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, hali hazırda yürürlükte olan ilgili her türlü mevzuat hükümleri ile ileride yürürlüğe girecek olan mevzuata ve Kariyerx’in Site’ye ilişkin olarak yayımlayacağı bildirimlere uymayı kabul eder. Bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk Üye'ye aittir.

5. Muhtelif Kişi.  İşbu sözleşme ile muhtelif kişiler, başkası Üye veya kişinin adına Site’yi kullanmaya çalışmayacağınızı, başka çalışanları temsilen İçerik girmeyeceğinizi kabul ve beyan etmiş olur. Her kullanıcı Servisleri ilgili yasalara ve regülasyonlara uygun kullanacağını kabul ve beyan eder.

5. Üçüncü-Parti WebSiteleri

Servisler üçüncü parti web sitelerine (“Üçüncü Parti Siteler”) bağlantı içerebilir. Bu bağlant, Kariyerx veya diğer Üye’ler tarafından ilgi çekebilecek yararlı içeriklere erişmek verilmiş olabilir. Tüm bu Üçüncü Parti Siteler'e erişimde tek sorumlu Üye’nin kendisidir. Kariyerx, Üçüncü Parti Siteler’i ve içerikleri konusunda hiçbir kontrol , sorumluluk ve izleme yetkisine sahip değildir. Üye, Site dışına çıktığınızda Kariyerx Kullanım Koşulları ve Prosedürleri dışına çıktığınızı kabul ve beyan eder.

6. Kopyalama

Sitede yer alan bütün İçerikler, yorumlar, resimler, grafikler ve istatistiki bilgilerin (“Materyaller”) 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile ilgili sair yasa ve yönetmeliklerden doğan tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları, münhasıran Kariyerx’e aittir. Sitede yer alan Materyallerin Kariyerx’in yazılı onayı olmaksızın kopyalanması ve çoğaltılması yasaktır. Ayrıca, Sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir internet sitesinde ve/veya başka bir mecrada yazılı, sözlü ve/veya elektronik olarak ve bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü şekilde yayınlamak ve/veya Kariyerx’in haberi olmadan link vermek kesinlikle yasaktır.

Sitenin isim hakkı ve logosu veya sitede bulunan yazılım, görsel ve tasarımların tümü münhasıran Kariyerx’e ait olup hiçbir surette Kariyerx’in yazılı onayı olmaksızın kullanılamaz, üçüncü kişi ve kuruluşların kullanımına sunulamaz. Ayrıca Site’nin tasarımında ve veri tabanı oluşturulmasında kullanılan bilgi ve/veya yazılımın kopyalanması ve/veya kullanılması kesinlikle yasaktır.

Saygılarımızla,

Kariyerx Takımı