ARÇELİK A.Ş.

Dayanıklı tüketim ve tüketici elektroniği sektörlerinde üretim, pazarlama ve satış sonrası destek hizmetleri ile faaliyet gösteren Arçelik A.Ş. yaklaşık 27.000 çalışanı, Türkiye, Romanya, Rusya, Çin ve Güney Afrika'da 15 üretim tesisi*, dünyanın dört bir yanındaki satış ve pazarlama organizasyonu ve kendisine ait 10 markasıyla (Arçelik, Beko, Grundig, Blomberg, Elektrabregenz, Arctic, Leisure, Flavel, Defy ve Altus) 135’ten fazla ülkede ürün ve hizmet sunmaktadır.
  • CEO: Levent Çakıroğlu
  • Web Adresi: www.arcelik.com.tr
  • Toplam 26128 Kişi Çalışıyor
  • Firma Sektörü: Elektrik ve Elektronik
  • Bulunduğu Ülke-İl: Türkiye - İstanbul

Sizler Tarafından En Çok Favori Alan Yorum

Yönetime Öneriler

yok

Avantajlar

Esnek yan haklar, vakıf

Dezavantajlar

Mesai başlangıcı saat 8


CEO: Levent Çakıroğlu

İletişim Bilgileri

Karaağaç Cad. No:2/6 Sütlüce, Beyoğlu / İstanbul / Türkiye

Email
kurumsal@arcelik.com
İnsan Kaynakları
career@arcelik.com

Düzeltme & Öneri

Mülakat

Arçelik benim üçüncü mülakat deneyimimdi. Sizinle mülakat yapan insan kaynakları sorumlusunun ne kadar önemli olduğunu anladığım yer de Arçelikti diyebilirim. Daha önce mülakata gittiğim yerlerde beni o kadar kötü yönlendirdiler ki kendimi istediğim kadar iyi ifade edemedim. Tabiki belli bir kendini ifade edebilme yetisi gerekiyor insanda anca bunu en iyi şekilde açığa vurabilmek, karşınızdaki insanın sizi sorularıyla nasıl yönlendirdiğine de doğrudan bağlı. Arçelikteki ilk görüşmemde benle görüşen HRBP bu konuda gerçekten çok profesyoneldi. İlk görüşmem olumlu sonuçlandı ve beni ikinci görüşme için tekrar çağırdılar. Bu sefer ekiple görüşme yaptım. İkinci görüşmeye giderken üzerimde ekstra bir gerginlik vardı tabi çünkü ekip mülakatı ve case study aynı gündü. Case Studyleri kesinlikle zor özellikle benim gibi psikoloji majorı olan biri için. Bu iki aşamadan sonra aynı gün beni yöneticiyle görüştürüceklerini söylediler. Tabiki zihinsel yorgunluk çok büyüktü üstümde. Yönetici görüşmesiyle birlikte otalde 5saatim arçelikte geçti ikinci görüşme günümde. Fiziksel koşullar çok uygun değildi yani :) Onay sürecim yaklaşık 25 gün sürdü ve sonra teklif için arandım. Tüm bu süreç biraz stresliydi benim için ama kabul edilmeseydim bile mülakat deneyimi olarak benim için çok önemliydi.

Mülakat 1 saat sordu ve sonunda feedback verildi. Klasik mülakat sorularından sonra takım çalışmasına yatkın olup olmadığımla ilgili sorular geldi.

0) Online matematik, ingilizce ve kişilik envanteri sınavları 1) IK mülakatı 2) Departman yöneticisi ile mülakat 3) Case study sunumu 4) Direktör mülakatı 5) IK'dan teklif

Benzer Firmalar

ARÇELİK A.Ş. firmasına benzer firmalara buradan göz atabilirsiniz.